Často kladené otázky 2021-12-24T07:46:24+00:00

Často kladené otázky


Jak velké jsou stromky a kolik stojí jejich zapůjčení?

Výška půjčovaných stromků se pohybuje v rozpětí 80-180cm (včetně květináče), cena zapůjčení na 14 dní je od 750,- do 1.150,-Kč.


Kdy bude možné si stromeček rezervovat?

Objednávkový katalog bude spuštěn 24.listopadu. Pro ty, kteří si od nás zapůjčili stromek v loňském roce a zaslali nám jeho fotografii na email: foto@pujcovnastromku.cz, bude katalog zpřístupněn o dva dny dříve přes zaslaný odkaz.


Rozvážíte i mimo Prahu?

Z kapacitních důvodů je rozvoz jen po Praze a blízkém okolí. Na území hlavního města je doprava zdarma, vzdálenost do 15km od hranice Prahy je zpoplatněna paušální sazbou 400,-Kč.


Je možné si stromek vybrat, či vyzvednout osobně?

Na Vánoce nikoliv, výběr a objednávka probíhá pouze na našich stránkách, dovoz na vámi zvolenou adresu v oblasti rozvozu.


Jak často zalévat a kolik vody stromeček potřebuje?

Zalévat postačí jednou za 2-3 dny, tak aby byl substrát v květináči stále vlhký a v misce dlouhodobě nestála voda.


Jak mohu stromku zpříjemnit pobyt u nás doma?

V domácím prostředí stromečkům nejvíce škodí vysoká teplota a suchý vzduch. Jistě bude rád za umístění v chladnější místnosti, dál od zdrojů sálavého tepla. Pomůže občasné rosení větví a špičky rozprašovačem, nebo vložení sněhu, či kusu ledu do květináče.


Na plánovaný svoz nebudeme doma, je možné nechat stromek před domem?

Před i po zapůjčení procházejí všechny stromky postupnou aklimatizací, z tohoto důvodu není možné ponechat stromek v mrazivém venkovním prostředí. 


Je možné si stromek zapůjčit i mimo Vánoce?

Ano, stromky jsou umístěny v květináčích celoročně a je možné zapůjčení na vaší akci, či oslavu. A to v období od poloviny července do poloviny listopadu.


Co se stane se stromky, které jsou již na půjčení příliš velké?

Velké stromky jsou při posledním půjčení nabídnuty v katalogu k odkoupení, končí v okrasných zahradách či parcích. A ty nechtěné vysazujeme v našem lese, který postihla kůrovcová kalamita.